|
FIRST ROUND |
Gaziantep | | Torpedo Zhodino | | 0—1 | 2—0 |
Granada CF | | Valur Reykjavik | | 2—1 | 0—1 |
Dinamo Moscow | | Sigma Olomouc | | 1—0 | 3—0 |
CFR Cluj | | Mura Murska Sobota | | 1—2 | 2—2 |
NK Rijeka | | HJK Helsinki | | 1—3 | 2—2 |
Atalanta | | Vålerenga | | 3—1 | 2—1 |
Omonia Nicosia | | Glasgow Rangers | | 1—1 | 3—1 |
Celtic | | AGF Aarhus | | 1—1 | 2—3 |
Kairat Almaty | | Willem II Tilburg | | 2—2 | 2—3 |
AS Monaco | | Shamrock Rovers | | 3—0 | 1—0 |
DAC Dunajska Streda | | Anderlecht | | 0—1 | 1—5 |
Vojvodina Novi Sad | | AEK Athens | | 2—2 | 2—1 |
CSKA Sofia | | Maccabi Tel-Aviv | | 0—1 | 2—1 |
Crystal Palace | | BK Häcken | | 0—1 | 0—2 |
FC Sankt Gallen | | VfB Stuttgart | | 3—0 | 0—0 |
Lech Poznan | | Vorskla Poltava | | 3—0 | 2—1 |
Qarabag FK | | WSG Wattens | | 1—3 | 1—1 |
Ferencváros | | Vitória Guimarães | | 2—1 | 1—5 |
|
SECOND ROUND |
Red Star Belgrade | | BK Häcken | | 2—0 | 3—2 |
Shakhtior Saligorsk | | Dinamo Moscow | | 2—1 | 1—0 |
Legia Warsaw | | Kilmarnock | | 3—3 | 2—0 |
AS Monaco | | CSKA Sofia | | 1—1 | 2—3 |
Gaziantep | | Vitória Guimarães | | 1—0 | 1—2 |
IF Elfsborg | | Sparta Praha | | 1—3 | 3—1 | Penalties: IF Elfsborg — Sparta Praha | 3—5 |
Omonia Nicosia | | Young Boys | | 1—2 | 1—1 |
Gorica | | Sporting Braga | | 2—4 | 1—1 |
AGF Aarhus | | FC Basel | | 2—2 | 0—4 |
Bodø/Glimt | | FC Midtjylland | | 2—0 | 2—0 |
FK Rostov | | Aris Thessaloniki | | 2—0 | 2—2 |
FK Jablonec | | Leuven | | 1—0 | 1—0 |
Molde FK | | Atalanta | | 2—1 | 0—3 |
Willem II Tilburg | | Alanyaspor | | 4—2 | 0—0 |
Vojvodina Novi Sad | | Rapid Wien | | 3—2 | 1—1 |
PSV Eindhoven | | Valur Reykjavik | | 0—0 | 3—2 |
Zorya Luhansk | | WSG Wattens | | 2—1 | 2—2 |
Besiktas | | Lech Poznan | | 4—1 | 2—2 |
PAOK Thessaloniki | | Brøndby IF | | 1—1 | 2—4 |
Mura Murska Sobota | | Partizan Belgrade | | 3—2 | 3—1 |
BATE Borisov | | Anorthosis Famagusta | | 3—2 | 0—1 |
Malmö FF | | HJK Helsinki | | 4—2 | 0—0 |
Anderlecht | | FC Sankt Gallen | | 1—1 | 3—2 |
|
THIRD ROUND |
Juventus | | CSKA Sofia | | 2—0 | 1—0 |
Borussia Dortmund | | Mura Murska Sobota | | 5—2 | 0—1 |
Gaziantep | | Red Star Belgrade | | 0—0 | 1—3 |
Brøndby IF | | Anderlecht | | 3—1 | 0—0 |
Racing Genk | | FC Salzburg | | 2—1 | 1—3 |
Napoli | | Slavia Praha | | 1—0 | 3—1 |
Legia Warsaw | | West Ham United | | 0—3 | 1—2 |
Arsenal | | Olympique Marseille | | 4—0 | 0—3 |
Sturm Graz | | FC Basel | | 1—2 | 1—5 |
FK Jablonec | | Feyenoord | | 0—2 | 2—4 |
Aberdeen | | Benfica | | 1—1 | 1—3 |
Shakhtior Saligorsk | | PSV Eindhoven | | 1—0 | 0—3 |
Malmö FF | | Atalanta | | 2—1 | 2—5 |
Vojvodina Novi Sad | | Fenerbahçe | | 3—2 | 1—1 |
FK Rostov | | Sparta Praha | | 4—1 | 0—2 |
NK Osijek | | Zorya Luhansk | | 3—3 | 1—0 |
Sevilla | | PFC Sochi | | 2—1 | 0—3 |
Young Boys | | Desna Chernihiv | | 0—1 | 0—0 |
Bodø/Glimt | | FC Porto | | 1—0 | 0—3 |
Dinamo Zagreb | | Sporting Braga | | 0—2 | 3—2 |
Stade Rennais | | LASK | | 1—3 | 2—3 |
Besiktas | | Willem II Tilburg | | 4—0 | 2—1 |
FC Barcelona | | Anorthosis Famagusta | | 2—0 | 2—0 |
Charleroi | | Union Berlin | | 0—2 | 0—0 |
|
ROUND OF 32 |
Atalanta | | FK Rostov | | 1—0 | 3—1 |
Benfica | | NK Osijek | | 5—2 | 0—1 |
Borussia Dortmund | | LASK | | 4—1 | 1—0 |
Olympique Lyon | | Feyenoord | | 2—2 | 0—0 |
Chelsea | | Olympiakos Piraeus | | 3—0 | 1—2 |
Desna Chernihiv | | FC Salzburg | | 2—1 | 1—0 |
Napoli | | FC Basel | | 1—0 | 2—2 |
Sporting CP Lisbon | | Red Star Belgrade | | 1—0 | 3—3 |
FC Barcelona | | Brøndby IF | | 4—1 | 1—3 |
Dinamo Kiev | | Besiktas | | 4—1 | 0—3 |
Apollon Limassol | | VfL Wolfsburg | | 2—3 | 1—0 |
Sporting Braga | | Ajax | | 1—2 | 3—1 |
Arsenal | | Union Berlin | | 1—1 | 3—1 |
Vojvodina Novi Sad | | FC Porto | | 0—1 | 1—3 |
PFC Sochi | | Juventus | | 3—2 | 1—3 |
West Ham United | | PSV Eindhoven | | 1—1 | 0—0 |
|
ROUND OF 16 |
Desna Chernihiv | | Sporting Braga | | 1—4 | 1—1 |
Besiktas | | Sporting CP Lisbon | | 4—1 | 1—1 |
Atalanta | | VfL Wolfsburg | | 1—0 | 0—0 |
Benfica | | Feyenoord | | 5—1 | 1—1 |
Chelsea | | Napoli | | 1—1 | 0—2 |
Borussia Dortmund | | PSV Eindhoven | | 0—1 | 0—1 |
FC Barcelona | | Arsenal | | 1—3 | 2—1 |
Juventus | | FC Porto | | 3—3 | 1—0 |
|
QUARTER-FINALS |
Sporting Braga | | Atalanta | | 0—2 | 2—1 |
Benfica | | Juventus | | 0—1 | 0—4 |
Napoli | | Arsenal | | 0—2 | 1—0 |
Besiktas | | PSV Eindhoven | | 4—1 | 2—1 |
|
SEMI-FINALS |
Atalanta | | Besiktas | | 3—0 | 2—0 |
Arsenal | | Juventus | | 3—2 | 0—2 |
|
FINAL |
Atalanta | | Juventus | | 3—0 | |
|