E.F.U. Euro Cup — Season 185

PRELIMINARY ROUND
CrusadersNirDinamo MinskBls0—30—3
Cork CityIrlFerencvárosHun1—23—4
FK TrakaiLitCSKA SofiaBul2—32—0
Valur ReykjavikIslSheriff TiraspolMol3—32—1
Jagiellonia BialystokPolThe New SaintsWal2—20—3
HJK HelsinkiFinNK MariborSlo3—30—1
Steaua BucurestiRomProgrès NiederkornLux0—00—2
AS TrencínSvkGzira UnitedMlt4—11—2
NK OsijekCroSarpsborg 08Nor4—22—1
Beitar JerusalemIsrOlympiakos PiraeusGre1—10—1
Radnicki NisSrbKairat AlmatyKaz1—21—3
Djurgårdens IFSweFC LuzernSui3—10—0
1ST QUALIFYING ROUND
FK JablonecCzeFK TrakaiLit3—22—2
PAOK ThessalonikiGreAIK StockholmSwe1—31—4
The New SaintsWalMolde FKNor0—21—3
FC BaselSuiTobol KustanaiKaz5—13—0
Maccabi Tel-AvivIsrFerencvárosHun4—31—0
AZ AlkmaarNedNK MariborSlo0—00—2
Vorskla PoltavaUkrAnorthosis FamagustaCyp4—00—3
Hajduk SplitCroDinamo MinskBls3—01—0
Partizan BelgradeSrbAS TrencínSvk1—12—2
Istanbul BasaksehirTurFC NordsjællandDen1—00—3
Progrès NiederkornLuxRapid WienAut2—32—0
Valur ReykjavikIslGlasgow RangersSco1—30—1
Brighton & Hove AlbionEngSigma OlomoucCze1—14—0
Olympiakos PiraeusGreFeyenoordNed0—00—3
AC MilanItaRacing GenkBel4—30—3
Olympique MarseilleFraKairat AlmatyKaz1—14—1
Real BetisEspDjurgårdens IFSwe6—15—0
AA GentBelRoss CountySco1—14—0
Sporting BragaPorLASK LinzAut1—00—0
BesiktasTurFC KøbenhavnDen4—33—0
Zenit St. PetersburgRusAEK LarnacaCyp0—04—2
NK OsijekCroRB LeipzigGer1—20—0
Rio AvePorFK KrasnodarRus1—10—5
Zorya LuhanskUkrStade RennaisFra2—21—1
2ND QUALIFYING ROUND
FC BaselSuiMolde FKNor1—11—0
AIK StockholmSweGlasgow RangersSco3—02—1
Progrès NiederkornLuxHajduk SplitCro3—02—4
NK MariborSloPartizan BelgradeSrb2—01—0
Maccabi Tel-AvivIsrFK JablonecCze0—21—0
Vorskla PoltavaUkrFC NordsjællandDen1—12—1
BesiktasTurRacing GenkBel3—23—0
AA GentBelZenit St. PetersburgRus3—33—1
Stade RennaisFraReal BetisEsp2—11—4
FeyenoordNedBrighton & Hove AlbionEng0—31—4
Sporting BragaPorRB LeipzigGer0—02—2
FK KrasnodarRusOlympique MarseilleFra1—23—1
GROUP STAGE
GROUP A
FC MidtjyllandDenMotherwellSco2–12–3
FK KrasnodarRusArsenalEng2–10–4
MotherwellScoFK KrasnodarRus0–40–4
ArsenalEngFC MidtjyllandDen2–11–1
FC MidtjyllandDenFK KrasnodarRus1–20–1
MotherwellScoArsenalEng2–10–6
GROUP B
Sturm GrazAutBrighton & Hove AlbionEng1–11–2
Borussia DortmundGerFK JablonecCze3–04–1
Brighton & Hove AlbionEngBorussia DortmundGer1–20–4
FK JablonecCzeSturm GrazAut2–11–4
Sturm GrazAutBorussia DortmundGer2–52–6
Brighton & Hove AlbionEngFK JablonecCze2–20–1
GROUP C
Sporting CP LisbonPorVorskla PoltavaUkr0–13–3
LiverpoolEngAIK StockholmSwe5–04–2
Vorskla PoltavaUkrLiverpoolEng1–12–2
AIK StockholmSweSporting CP LisbonPor3–41–1
Sporting CP LisbonPorLiverpoolEng3–40–5
Vorskla PoltavaUkrAIK StockholmSwe3–13–1
GROUP D
Apollon LimassolCypValenciaEsp0–22–7
InternazionaleItaViktoria PlzenCze0–11–0
ValenciaEspInternazionaleIta4–12–2
Viktoria PlzenCzeApollon LimassolCyp3–10–3
Apollon LimassolCypInternazionaleIta0–00–4
ValenciaEspViktoria PlzenCze2–01–1
GROUP E
LazioItaNK MariborSlo5–21–1
AA GentBelBesiktasTur1–30–1
NK MariborSloAA GentBel1–10–1
BesiktasTurLazioIta2–02–3
LazioItaAA GentBel2–30–1
NK MariborSloBesiktasTur2–00–1
GROUP F
Real BetisEspBrøndby IFDen4–11–2
Bayer LeverkusenGerSpartak MoscowRus1–01–1
Brøndby IFDenBayer LeverkusenGer0–20–2
Spartak MoscowRusReal BetisEsp1–01–5
Real BetisEspBayer LeverkusenGer1–12–1
Brøndby IFDenSpartak MoscowRus0–12–1
GROUP G
AnderlechtBelSporting BragaPor0–20–1
VillarrealEspProgrès NiederkornLux4–11–2
Sporting BragaPorVillarrealEsp0–40–1
Progrès NiederkornLuxAnderlechtBel1–40–0
AnderlechtBelVillarrealEsp1–21–0
Sporting BragaPorProgrès NiederkornLux3–24–3
GROUP H
Olympique LyonFraFC BaselSui1–01–0
Videoton FehérvárHunFK AstanaKaz2–03–1
FC BaselSuiVideoton FehérvárHun5–03–1
FK AstanaKazOlympique LyonFra0–21–1
Olympique LyonFraVideoton FehérvárHun1–11–0
FC BaselSuiFK AstanaKaz1–12–2
GROUP TABLES
PRELIMINARY KNOCKOUT ROUND
Standard LiègeBelReal BetisEsp2—20—0
FenerbahçeTurManchester CityEng0—20—0
Malmö FFSweSporting BragaPor0—12—1
FK JablonecCzeManchester UnitedEng2—21—3
CelticScoInternazionaleIta3—22—0
AA GentBelFC BaselSui4—12—0
1899 HoffenheimGerSouthamptonEng4—22—0
Vorskla PoltavaUkrArsenalEng1—10—4
ROUND OF 16
Manchester UnitedEngOlympique LyonFra1—21—0
CelticScoBesiktasTur1—21—1
Manchester CityEngBorussia DortmundGer2—22—0
ArsenalEngFK KrasnodarRus4—00—0
Malmö FFSweValenciaEsp0—52—2
Real BetisEspBayer LeverkusenGer2—21—1
1899 HoffenheimGerVillarrealEsp2—12—2
AA GentBelLiverpoolEng1—20—0
QUARTER-FINALS
BesiktasTurValenciaEsp3—10—4
Olympique LyonFraManchester CityEng2—31—3
Bayer LeverkusenGerArsenalEng2—31—1
LiverpoolEng1899 HoffenheimGer4—13—3
SEMI-FINALS
ArsenalEngValenciaEsp3—22—1
LiverpoolEngManchester CityEng2—23—1
FINAL
ArsenalEngLiverpoolEng0—3 

 

BF12A