|
PRELIMINARY ROUND |
Sheriff Tiraspol | Mol | Progrès Niederkorn | Lux | 2—3 | 3—1 |
Suduva Marijampole | Lit | Piast Gliwice | Pol | 2—1 | 3—1 |
KuPS Kuopio | Fin | Levski Sofia | Bul | 1—2 | 1—2 |
Linfield Belfast | Nir | FC Fehérvár | Hun | 2—3 | 0—3 |
Connah's Quay | Wal | MSK Zilina | Svk | 4—3 | 2—4 |
KR Reykjavik | Isl | Dundalk | Irl | 4—2 | 0—1 |
Universitatea Craiova | Rom | NK Celje | Slo | 1—1 | 3—2 |
BATE Borisov | Bls | Floriana | Mlt | 2—0 | 2—1 |
AEK Athens | Gre | Hapoel Beer-Sheva | Isr | 2—2 | 0—0 |
FC Basel | Sui | Ordabasy Shymkent | Kaz | 5—1 | 3—3 |
SK Brann Bergen | Nor | NK Osijek | Cro | 0—1 | 2—1 |
Radnicki Nis | Srb | Malmö FF | Swe | 0—2 | 1—1 |
|
1ST QUALIFYING ROUND |
Galatasaray | Tur | KR Reykjavik | Isl | 1—2 | 3—1 |
BATE Borisov | Bls | Aarhus | Den | 1—0 | 2—2 |
Dinamo Kiev | Ukr | Suduva Marijampole | Lit | 3—2 | 1—0 |
FC Fehérvár | Hun | Partizan Belgrade | Srb | 0—1 | 0—4 |
MSK Zilina | Svk | FK Jablonec | Cze | 0—1 | 1—1 |
Livingston | Sco | Feyenoord | Ned | 3—0 | 3—0 |
Rosenborg BK | Nor | PAOK Thessaloniki | Gre | 2—0 | 3—0 |
Young Boys | Sui | Sheriff Tiraspol | Mol | 0—0 | 1—0 |
APOEL Nicosia | Cyp | Levski Sofia | Bul | 3—0 | 1—3 |
Hajduk Split | Cro | Maccabi Tel-Aviv | Isr | 4—1 | 0—0 |
IFK Norrköping | Swe | FK Astana | Kaz | 2—1 | 1—1 |
Universitatea Craiova | Rom | Rapid Wien | Aut | 0—0 | 1—2 |
Sivasspor | Tur | Napoli | Ita | 2—2 | 1—4 |
Banik Ostrava | Cze | FK Rostov | Rus | 0—0 | 1—4 |
Sporting CP Lisbon | Por | Motherwell | Sco | 0—1 | 2—0 |
FC Oleksandriya | Ukr | Standard Li¸ge | Bel | 1—2 | 0—3 |
Schalke 04 | Ger | Royal Antwerp | Bel | 1—1 | 2—2 |
Lille OSC | Fra | Apollon Limassol | Cyp | 1—0 | 1—1 |
Hapoel Beer-Sheva | Isr | FC Basel | Sui | 1—4 | 0—5 |
Rio Ave | Por | Atlético Madrid | Esp | 3—0 | 1—5 |
PSV Eindhoven | Ned | Wolfsberger AC | Aut | 2—0 | 3—0 |
OGC Nice | Fra | Brøndby IF | Den | 3—1 | 0—0 |
CSKA Moscow | Rus | SK Brann Bergen | Nor | 2—2 | 0—1 |
Brighton & Hove Albion | Eng | Malmö FF | Swe | 0—0 | 2—1 |
|
2ND QUALIFYING ROUND |
Rapid Wien | Aut | IFK Norrköping | Swe | 1—0 | 2—1 |
FK Jablonec | Cze | Dinamo Kiev | Ukr | 2—4 | 0—1 |
APOEL Nicosia | Cyp | Hajduk Split | Cro | 1—0 | 0—0 |
BATE Borisov | Bls | Galatasaray | Tur | 3—0 | 3—4 |
Young Boys | Sui | Rosenborg BK | Nor | 3—0 | 0—0 |
Livingston | Sco | Partizan Belgrade | Srb | 2—2 | 1—1 |
Brighton & Hove Albion | Eng | FK Rostov | Rus | 0—0 | 1—0 |
FC Basel | Sui | Lille OSC | Fra | 0—2 | 2—2 |
Schalke 04 | Ger | OGC Nice | Fra | 1—0 | 3—3 |
Standard Li¸ge | Bel | Napoli | Ita | 1—0 | 1—1 |
Atlético Madrid | Esp | PSV Eindhoven | Ned | 1—0 | 4—2 |
Sporting CP Lisbon | Por | SK Brann Bergen | Nor | 1—1 | 1—0 |
|
GROUP STAGE |
|
GROUP A |
FK Krasnodar | Rus | Tottenham Hotspur | Eng | 1–2 | 2–5 |
Young Boys | Sui | Rapid Wien | Aut | 2–0 | 2–3 |
Tottenham Hotspur | Eng | Young Boys | Sui | 2–1 | 1–1 |
Rapid Wien | Aut | FK Krasnodar | Rus | 0–0 | 3–4 |
FK Krasnodar | Rus | Young Boys | Sui | 2–1 | 1–1 |
Tottenham Hotspur | Eng | Rapid Wien | Aut | 4–1 | 1–1 |
|
GROUP B |
Slavia Praha | Cze | Partizan Belgrade | Srb | 0–3 | 1–2 |
Getafe | Esp | Borussia Mönchengladbach | Ger | 4–1 | 3–0 |
Partizan Belgrade | Srb | Getafe | Esp | 2–0 | 0–1 |
Borussia Mönchengladbach | Ger | Slavia Praha | Cze | 0–1 | 1–2 |
Slavia Praha | Cze | Getafe | Esp | 0–1 | 1–2 |
Partizan Belgrade | Srb | Borussia Mönchengladbach | Ger | 2–3 | 2–1 |
|
GROUP C |
Schalke 04 | Ger | Istanbul Basaksehir | Tur | 0–2 | 3–1 |
Sporting CP Lisbon | Por | CFR Cluj | Rom | 2–0 | 3–2 |
Istanbul Basaksehir | Tur | Sporting CP Lisbon | Por | 2–1 | 1–2 |
CFR Cluj | Rom | Schalke 04 | Ger | 3–1 | 1–1 |
Schalke 04 | Ger | Sporting CP Lisbon | Por | 2–2 | 0–0 |
Istanbul Basaksehir | Tur | CFR Cluj | Rom | 0–0 | 0–3 |
|
GROUP D |
Legia Warsaw | Pol | FC Salzburg | Aut | 1–1 | 1–4 |
Atalanta | Ita | Viktoria Plzen | Cze | 5–0 | 3–2 |
FC Salzburg | Aut | Atalanta | Ita | 2–2 | 0–1 |
Viktoria Plzen | Cze | Legia Warsaw | Pol | 3–0 | 2–3 |
Legia Warsaw | Pol | Atalanta | Ita | 0–0 | 1–5 |
FC Salzburg | Aut | Viktoria Plzen | Cze | 0–1 | 0–2 |
|
GROUP E |
Stade Rennais | Fra | Charleroi | Bel | 0–2 | 2–3 |
West Ham United | Eng | Bayer Leverkusen | Ger | 2–0 | 2–0 |
Charleroi | Bel | West Ham United | Eng | 1–1 | 1–5 |
Bayer Leverkusen | Ger | Stade Rennais | Fra | 2–1 | 1–3 |
Stade Rennais | Fra | West Ham United | Eng | 0–3 | 0–1 |
Charleroi | Bel | Bayer Leverkusen | Ger | 0–1 | 2–1 |
|
GROUP F |
Brighton & Hove Albion | Eng | Anorthosis Famagusta | Cyp | 5–0 | 1–1 |
Standard Liège | Bel | Real Sociedad | Esp | 1–4 | 2–5 |
Anorthosis Famagusta | Cyp | Standard Liège | Bel | 2–2 | 0–1 |
Real Sociedad | Esp | Brighton & Hove Albion | Eng | 4–0 | 1–0 |
Brighton & Hove Albion | Eng | Standard Liège | Bel | 0–0 | 0–3 |
Anorthosis Famagusta | Cyp | Real Sociedad | Esp | 0–1 | 1–2 |
|
GROUP G |
APOEL Nicosia | Cyp | Dinamo Kiev | Ukr | 2–2 | 0–0 |
Atlético Madrid | Esp | FC Midtjylland | Den | 1–1 | 2–1 |
Dinamo Kiev | Ukr | Atlético Madrid | Esp | 1–4 | 1–4 |
FC Midtjylland | Den | APOEL Nicosia | Cyp | 1–3 | 1–0 |
APOEL Nicosia | Cyp | Atlético Madrid | Esp | 3–4 | 0–5 |
Dinamo Kiev | Ukr | FC Midtjylland | Den | 2–0 | 0–3 |
|
GROUP H |
AS Roma | Ita | BATE Borisov | Bls | 1–1 | 1–1 |
Lille OSC | Fra | Sporting Braga | Por | 2–2 | 0–4 |
BATE Borisov | Bls | Lille OSC | Fra | 1–0 | 2–0 |
Sporting Braga | Por | AS Roma | Ita | 2–2 | 0–1 |
AS Roma | Ita | Lille OSC | Fra | 3–0 | 1–1 |
BATE Borisov | Bls | Sporting Braga | Por | 0–1 | 0–2 |
GROUP TABLES |
|
|
|
PRELIMINARY KNOCKOUT ROUND |
FC København | Den | Aberdeen | Sco | 1—1 | 1—2 |
AS Roma | Ita | Partizan Belgrade | Srb | 4—1 | 4—0 |
Glasgow Rangers | Sco | Viktoria Plzen | Cze | 2—0 | 2—1 |
Standard Liège | Bel | FK Krasnodar | Rus | 2—2 | 2—1 |
Benfica | Por | FC Midtjylland | Den | 1—0 | 4—2 |
Real Madrid | Esp | Zorya Luhansk | Ukr | 6—1 | 2—1 |
Ajax | Ned | Charleroi | Bel | 3—0 | 1—1 |
CFR Cluj | Rom | Liverpool | Eng | 0—4 | 0—4 |
|
ROUND OF 16 |
Aberdeen | Sco | Getafe | Esp | 2—0 | 1—1 |
Benfica | Por | West Ham United | Eng | 2—3 | 0—3 |
Liverpool | Eng | Sporting CP Lisbon | Por | 5—1 | 2—1 |
Real Madrid | Esp | Atalanta | Ita | 2—0 | 3—0 |
Glasgow Rangers | Sco | Tottenham Hotspur | Eng | 0—4 | 0—5 |
AS Roma | Ita | Real Sociedad | Esp | 2—1 | 3—0 |
Standard Liège | Bel | Sporting Braga | Por | 0—1 | 0—2 |
Ajax | Ned | Atlético Madrid | Esp | 2—0 | 0—1 |
|
QUARTER-FINALS |
Sporting Braga | Por | AS Roma | Ita | 3—4 | 0—5 |
West Ham United | Eng | Aberdeen | Sco | 2—1 | 2—2 |
Liverpool | Eng | Ajax | Ned | 0—2 | 0—1 |
Real Madrid | Esp | Tottenham Hotspur | Eng | 1—2 | 2—2 |
|
SEMI-FINALS |
Ajax | Ned | West Ham United | Eng | 1—3 | 4—2 |
AS Roma | Ita | Tottenham Hotspur | Eng | 1—2 | 3—1 |
|
FINAL |
Ajax | Ned | AS Roma | Ita | 2—3 | |
|