E.F.U. Champions Cup — Season 196

PRELIMINARY ROUND
Sutjeska NiksicMONVelez MostarBOS0—00—2
Riga FCLATHB TorshavnFAR4—30—2
Sheriff TiraspolMOLFC PrishtinaKOS3—30—2
Dinamo BatumiGEOFlora TallinnEST2—32—3
KF LaćiALBSlovan BratislavaSVK1—01—0
La FioritaSMAHJK HelsinkiFIN2—21—4
BreidablikISLLincoln Red ImpsGIB4—12—3
FK ShkupiMACAlashkert FCARM1—13—1
Mura Murska SobotaSLOBohemians DublinIRL3—13—2
The New SaintsWALHibernians FCMLT3—31—4
Inter Club d'EscaldesANDCS Fola EschLUX0—21—0
Zalgiris VilniusLITLarne FCNIR4—00—1

FIRST QUALIFYING ROUND
KF LaćiALBBATE BorisovBLS0—21—2
Mura Murska SobotaSLOMalmö FFSWE2—30—0
FK ShkupiMACHJK HelsinkiFIN0—13—3
Qarabag FKAZBVelez MostarBOS0—13—1
CS Fola EschLUXFC PrishtinaKOS1—02—0
HB TorshavnFARLegia WarsawPOL2—11—4
Kairat AlmatyKAZCFR ClujROM0—11—1
Ludogorets RazgradBULFlora TallinnEST3—11—2
Hibernians FCMLTFerencvárosHUN2—41—2
Zalgiris VilniusLITBreidablikISL1—00—0

SECOND QUALIFYING ROUND
Dinamo ZagrebCROZalgiris VilniusLIT1—11—0
Legia WarsawPOLSlavia PrahaCZE1—32—2
Omonia NicosiaCYPQarabag FKAZB0—24—2
Penalties: Omonia Nicosia — Qarabag FK5—6
Brøndby IFDENLudogorets RazgradBUL4—23—1
Olympiakos PiraeusGRECS Fola EschLUX0—01—0
Bodø/GlimtNORBesiktasTUR0—31—1
Young BoysSUIFerencvárosHUN0—11—2
Maccabi HaifaISRBATE BorisovBLS3—20—4
CFR ClujROMMalmö FFSWE2—13—1
Red Star BelgradeSRBHJK HelsinkiFIN4—21—1

PLAYOFF ROUND
Slavia PrahaCZEBrøndby IFDEN4—12—0
CFR ClujROMRed Star BelgradeSRB2—01—5
Dinamo ZagrebCROQarabag FKAZB2—01—2
FerencvárosHUNBATE BorisovBLS0—20—2
BesiktasTUROlympiakos PiraeusGRE2—11—3
FeyenoordNEDRapid WienAUT4—02—1
CelticSCORacing GenkBEL1—10—1
Spartak MoscowRUSShakhtar DonetskUKR2—13—1

GROUP STAGE
GROUP A
Dinamo KievUKRAtlético MadridESP0–01–5
BATE BorisovBLSSlavia PrahaCZE3–10–1
Atlético MadridESPBATE BorisovBLS4–15–0
Slavia PrahaCZEDinamo KievUKR3–32–1
Dinamo KievUKRBATE BorisovBLS2–13–3
Atlético MadridESPSlavia PrahaCZE1–03–1
GROUP B
FeyenoordNEDInternazionaleITA3–31–1
Sporting CP LisbonPORParis Saint-GermainFRA2–20–1
InternazionaleITASporting CP LisbonPOR0–21–1
Paris Saint-GermainFRAFeyenoordNED0–20–0
FeyenoordNEDSporting CP LisbonPOR3–02–4
InternazionaleITAParis Saint-GermainFRA2–10–1
GROUP C
Dinamo ZagrebCROAberdeenSCO3–30–0
Olympique LyonFRAReal MadridESP2–30–1
AberdeenSCOOlympique LyonFRA0–42–5
Real MadridESPDinamo ZagrebCRO4–12–3
Dinamo ZagrebCROOlympique LyonFRA2–03–1
AberdeenSCOReal MadridESP1–31–3
GROUP D
Club BruggeBELOlympiakos PiraeusGRE1–22–1
Manchester UnitedENGFC BarcelonaESP3–00–1
Olympiakos PiraeusGREManchester UnitedENG1–11–1
FC BarcelonaESPClub BruggeBEL1–31–3
Club BruggeBELManchester UnitedENG1–20–3
Olympiakos PiraeusGREFC BarcelonaESP2–21–0
GROUP E
AC MilanITALille OSCFRA1–30–0
AjaxNEDManchester CityENG2–00–2
Lille OSCFRAAjaxNED0–03–1
Manchester CityENGAC MilanITA0–10–3
AC MilanITAAjaxNED1–01–2
Lille OSCFRAManchester CityENG1–12–5
GROUP F
FC SalzburgAUTBayern MünchenGER0–03–2
Racing GenkBELAtalantaITA2–02–2
Bayern MünchenGERRacing GenkBEL2–01–0
AtalantaITAFC SalzburgAUT1–12–0
FC SalzburgAUTRacing GenkBEL1–11–2
Bayern MünchenGERAtalantaITA3–23–2
GROUP G
Spartak MoscowRUSTottenham HotspurENG2–30–1
Borussia DortmundGERRed Star BelgradeSRB3–00–3
Tottenham HotspurENGBorussia DortmundGER1–02–2
Red Star BelgradeSRBSpartak MoscowRUS1–13–1
Spartak MoscowRUSBorussia DortmundGER2–01–2
Tottenham HotspurENGRed Star BelgradeSRB5–10–1
GROUP H
FC PortoPORLeicester CityENG1–20–0
RB LeipzigGERZenit St. PetersburgRUS4–21–4
Leicester CityENGRB LeipzigGER2–00–0
Zenit St. PetersburgRUSFC PortoPOR2–02–1
FC PortoPORRB LeipzigGER1–10–0
Leicester CityENGZenit St. PetersburgRUS0–01–3
GROUP TABLES

ROUND OF 16
Tottenham HotspurENGDinamo ZagrebCRO5—20—1
FeyenoordNEDLeicester CityENG4—12—3
AC MilanITASporting CP LisbonPOR1—12—3
Real MadridESPSlavia PrahaCZE0—12—2
Atlético MadridESPOlympiakos PiraeusGRE1—03—2
Bayern MünchenGERLille OSCFRA0—12—2
Manchester UnitedENGRacing GenkBEL1—13—2
Zenit St. PetersburgRUSRed Star BelgradeSRB0—03—0

QUARTER - FINALS
Tottenham HotspurENGFeyenoordNED0—12—2
Sporting CP LisbonPORSlavia PrahaCZE0—34—0
Atlético MadridESPLille OSCFRA4—12—1
Manchester UnitedENGZenit St. PetersburgRUS3—00—4

SEMI - FINALS
FeyenoordNEDSporting CP LisbonPOR3—01—1
Atlético MadridESPZenit St. PetersburgRUS3—23—1

FINAL
FEYENOORDNEDATLÉTICO MADRIDESP3—1


 

DB01